Pokyčiai – ne kačiuko formos

Matytumėt mano veido išraišką antradieniais arba ketvirtadieniais, kai uždarau “Stuburo mokyklos” duris…

Viskas prasidėjo nuo to, kad po didžiojo žygio (gegužės 14-tą) nusprendžiau netrumpą laiko tarpą pailsėti. Pagalvoti – bėgti, eiti, plaukti, slėptis, miegoti ar užsiimti kokia kita prasminga veikla. O ir nenorėjau judėti. Matyt buvo tas metas, kai galvoje vykstantys perversmai įtakoja ir kūno norus – norisi viską iš dirvos rauti lauk ir sėti naujai.

Bėgimas visada šalia, mano mintyse, tačiau susikoncentravau į svarbesnius dalykus. Negali gi žmogus daryti viską kokybiškai, o kažkur dar pasigavau tokią frazę, kad esi subrendęs tada, kai išmoksti pasakyti NE. Daug šių dalykų apmąsčiau žygiuodama tuos 100-tą kilometrų, o jie nusėdo, sutvirtėjo viduje per kelis vėlesnius mėnesius. Ir kilometrai, ir dalykai.

Rugpjūtį jau roviau be gailesčio tas senas šaknis ir sakiau NE viskam, kas kėlė abejonę, negatyvą, liūdesį. Gali skambėti labai keistai, gal vaikiškai, tačiau žodelyčio NE pasakymas man tapo gana sunkiai įveikiama užduotimi – tikiuosi kitiems lengviau, o štai aš pasikankinau, kol pavyko.

Iki rugpjūčio bėgiojau padrikai ir tik tada, kada kūnas paprašydavo – po kelis kilometrus, pasigrožint pakelės akmenukais, gelbėjant sraiges nuo kelio, pakvailiojant ant turnikų aikštelėse ar pamirštant, kad išėjau pabėgioti.

Tačiau per šį laiką sugrįžo senas ir pamirštas draugelis – skausmas nugaroje. Turiu jį nuo kokių 16-kos, kada irkluodavom Lampėdžiuose ir pavydžiai stebėdavom Vištartaitę, slystančią vandeniu ir net nematančią, kaip kapanojies, kad bent kiek prie jos priartėtum. Rentgeno nuomone, keli slanksteliai “susistūmė” dešinėje nugaros pusėje, juosmeninėje dalyje. Reguliari fizinė veikla skausmą buvo visiškai pradanginus. Bet jis grįžo. Grįžo ir išplito į kaklą, klubą, visą dešinę nugaros pusę.

Pagalvojau, kad bėgimu šito nebeužglaistysiu, ir nuėjau į visų išgirtą “Stuburo mokyklą”. Manęs nuodugniai visko išsiklausinėjo, iščiupinėjo, priskyrė diagnozę ir sutarėm, kada pradedu. “Naujoko lygis” – 4 treniruotės. Ateinu į pirmąją kaip povas, galvą pakėlus – niekas manęs čia nenustebins. Išėjau galvą nuleidus, skersa ir inkščianti. Kitą rytą aimanuodama rangiausi iš lovos. Antra treniruotė – skersa, inkščianti, aimanuojanti. “Čia atgaila už visą aroganciją ir mandrumą, už visus nepasakytus laiku NE” – guodžiau ir plakiau vienu sykiu save mintyse.

Pokyčiai juk ne visada saldūs ir minkšti, kačiuko formos.

P.S. Dar šiek tiek apie NE:
– Kartais kai pasakai NE, tai net fiziškai palengvėja. Kažkur ties skrandžiu, o gal visiems skirtingai 🙂
– NE dar yra susijęs su, pavyzdžiui, telefono skambučio nekėlimu – jei nenori kalbėti tą akimirką, nenori to žmogaus balso girdėti, nu ir velniop.
– Atsisakymas kažko, kas suka vidurius ir sukelia pykinimą (kalbu apie socialinius santykius, ne mitybos problemas) gali sukelti visiškai nurauto džiaugsmo pliūpsnį ir užkrečiantį juoką.

P.S.2 Dar šiek tiek apie “Stuburo mokyklą”:
– Ten tempas, painūs pratimai ir akyla priežiūra – simuliuoti neįmanoma.
– Kol kas nežinau, kiek tai padeda mano nugarai, bet padeda suprasti, kiek daug savo kūno dalių ignoravau bėgdama.
– Pratimai – pavyzdžiui, darai kažką ant balansinės platformos, užmerki akis (darydamas judesį) ir dar bandai teisingai kvėpuot. Man tai neįmanoma.

P.S.3 Šis įrašas bus pradžia kitokiam bėgimui, jau pakankamai prisibėgiojau “kaip gausis”. Ieškosiu, kas dera su bėgimu, su sąlyga, kad bus malonu. Stuburo reikalai kol kas nemalonu, bet juk vaistai neprivalo būti skanūs.

P.S.4 Kačiuko formos dėžė. Dėžės formos kačiukas. Hau.

FullSizeRender.jpg

 

3 thoughts on “Pokyčiai – ne kačiuko formos

  1. Aleksandra

    Va čia labai patiko: „jei nenori kalbėti tą akimirką, nenori to žmogaus balso girdėti, nu ir velniop.“ Būna ir man taip! O NE tikrai sunku pasakyt. Lape, linkiu, kad slanksteliai nebekeltų skausmo 🙂

    Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s