Camino I

Prieš gerus 11 metų paskaičiau ne itin populiarią P. Coelho “Piligrimystė”. Neklauskit, kaip atsimenu metus – darausi kaip tos močiutės, kur pasakojimus pradeda: “tūkstantis devyni šimtai šešiasdešimt pirmųjų balandžio aštuonioliktą Mykolas išėjo ganyt karvių, o aš likau namie bo buvau pasiligojus, mat buvo suėmęs koks tai…”

Tai apie knygą čia trumpai – neteko susidurti su dar kuo nors ją skaičiusiu. Pirmą kart tada apie Santiago de Compostelą ir ėjimą keliu susimąsčiau. Patikėkit, tikrai neatrodė kaip darytinas dalykas – labiau fikcija, pasakėlė, prasimąnymas. Žodžiu, nepatikėjau. Knyga irgi nesužavėjo, bet perskaičiau.

Nuo tol palaipsniui ėmiau girdėti ar skaityti apie einančius. Vis dar atrodė nesuprantamai, bet jau įtikėtinai.

Tada kažkoks pažįstamas iškeliavo, keliems mėnesiams – taip išvis įmanoma? Ką jis, palatkėse tiek laiko..? Apie albergi nežinojau, bet ėmiau patikėti.

Užsinorėti.

Tada pirmas 100km žygis pajūriu (galvojant, kad čia nieko nereiškia, nes eiti tai easy, o va bėgti…). Ok klydau. Dar vienas 100, ir dar vienas… Pasidarė viskas gana aišku.

Kolegė ėjo Camino tris kartus, skirtingas atkarpas. Sako, kad tai ranka pasiekiama, gana galvoje nešiotis, eik.

Ir vieną dieną nusipirkau bilietus į Madridą. Tada nusižiūrėjau atkarpą – eisiu 9-10 dienų, apie 300km. Po 33km į dieną (trumpiausias mano eitas žygis – 45km Naujosios Akmenės karjerais). Camino del Norte.

Nei aš labai piligrimė, nei labai tikinti. Nereikia man atsakymų į neužduotus klausimus ar gyvenimo apmąstymų – tiesiog trumpam išeisiu. Jei pavyks, tai ir iš minčių.

Planas paprastas – jokio plano.

Hau

P. S. Nu mažiukas planiukas yra. Bet apie tai bus Camino II. 🙂

Advertisements

2 thoughts on “Camino I

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s